Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Počet účastníkov našej ligy ani vo štvrtom kole neklesol pod štyridsať a odhodlaní bojovať o svoje body a pekné umiestnenie prišlo 43 šípkarov. Kto sa najlepšie pripravil, kto mal najlepšiu formu a kto prekvapil, sa dozvieme v tomto štvrtom vydaní žurnálu Nitrianskej šípkarskej ligy.
Štvrté kolo bolo tematicky zamerané na skupinu TOP8 a keďže sa hralo systémom šiestich hráčov v skupine, do top skupiny sa nominovala najlepšia šestka. Najlepšie si počínala dvojica Vindiš - Jung, ktorí si bodelili prvé dve postupové miesta a bodové škrty si odniesli Miloš Bédy, Milan Guba, Pali Kunák junior a Maťko Rajčáni. Títo skvelí šípkari uvoľnili miesta vo vyraďovacej fáze ostatným, ktorí svoje šance chytili za pačesy. Do osemfinále postúpili skvele hrajúci Maťko Krakovský z prvého miesta a náš talent Adamko Bernáth. Zlepšené šípky a skvelú formu si načasovali Števko Krupa a konečne sa podarilo postúpiť aj zlepšujúcemu sa Maťkovi Szakmárovi, ktorého postup je veľkým úspechom a krokom vpred. V ťažkej skupine zvíťazil talentovaný Adamko Vindiš, ktorý hrá čím ďalej tým stabilnejšie a stáva sa plnohodnotným hráčom prvej seniorskej tridsaťdvojky celkového poradia. Do osemfinále postúpil aj zástupca trnavskej šípkarskej školy Ardrian Ježík, ktorému turnaj vyšiel a užil si atmosféru niekoľkých postupových kôl. Lengendárny Janko Galbavý a Robino Danáč ako stálice nitrianskej šípkarskej školy potvrdili svoju kvalitu a zaradili sa do najlepšej šestnástky turnaja spolu s Lukim Gubom a talentovaným Dankom Gécim. Vo veľmi vyrovnanej skupine postúpil ostrieľaný harcovník Pali Kunák a prekvapujúco Tomi Nagy, určite sklamaním je stopka v skupine pre Pali Longauera a Maťka Hoppana, ktorý si to však vynahradil singlovým zápasom so Scotty Waitesom na Darts Slovak open 2018. Obaja Michalovia, Holík aj Topoľský, ovládli skupinu H a zaslúžene postúpili do vyraďovačky.
Cesta finalistov Andreja Junga a Juriho Vindiša sa začala osemfinálovými zápasmi. Andrej, ako favorit zápasu, nedal šancu Pali Kunákovi a takisto The king prešiel poľahky cez Tomi Nagya. Štvrťfinále bolo z pohľadu Andreja prechádzka, keď Adamko Bernáth nedokázal čeliť tlaku protihráča a ten poľahky postúpil už do semifinále. The king sa zase musel natrápiť v skvelom a vyrovnanom zápase proti Michalovi Topoľskému a najtesnejším rozdielom postúpil práve The king. Prekvapením turnaja bola semifinálová účasť Ježíka a Danáča. Adrian však svoju pozíciu snajpera neustál a Jung opäť bez straty legu prešiel do finále. The king si pekne zahral s Robinom Danáčom, ale Robi aj napriek vysokému zavretiu a kvalitnej hry na Juraja v tomto zápase nemal a ten zaslúžene postúpil do finále. Jung bol podstatne oddýchnutejším finalistom, The King sa zase musel veľmi nadrieť na ceste do finále a bolo to na jeho dabloch cítiť, keď sa mu nepodarilo zatvoriť ani jeden krát a preto nie úplne oslnivá hra bola víťazstvom pre Andreja Junga, ktorý dabloval lepšie. Druhé víťazstvo za sebou pre Andreja znamená tesnú stratu bodov za The kingom, preto sa veľmi tešíme na súperenie týchto dvoch športovcov počas celej sezóny.
Po prvej pätine jarnej sezóny sú na prvých troch miestach najkvalitnejší hráči ligy, ostatní zástupcovia nášho klubu Dart club Nitra pomerne dosť zaostávajú za očakávaniami a veríme v ich zvýšenie kvality hry.
 
Ak sa chcete zlepšiť, alebo ste nový hráč a netrúfate si prísť zatiaľ na turnaj, skúste našu Nitriansku šípkarskú akadémiu, ktorá je určená pre vekové kategórie od 10 rokov do hlbokého seniorského veku. K dispozícii sú aj Ligové karty, ktoré sa Vám ešte finančne oplatia, preto ak máte záujem, na konci článku je registračný formulár.
 
Najbližšie nás čaká tematická skupina zložená z juniorov a žien, preto všetkých juniorov a ženy, ktorí to chcú skúsiť, srdečne pozývame na ďalší turnaj zo série Nitrianskej šípkarskej ligy vo štvrtok 01.03.2018 v Pube 33 na Pešej zóne v Nitre. Zápis na turnaj bude prebiehať ako vždy od 17:00 do 17:20 hod, kto nemôže prísť načas, štandardne sa môže registrovať telefonicky na 0903952398 a prísť do 18:00 hodiny. Tešíme sa na Vás všetkých.

 

 

4. kolo

Loading...

PDF

 

finále

 

 

 

Formulár na registráciu Ligovej karty

alebo Prihláška v PDF, ktorú si vytlačte a prineste osobne na turnaj, alebo ho vyplníme spoločne pri registrácii v danom kole.

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com