Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

V mrazivom počasí si cestu do piateho kola Nitrianskej šípkarskej ligy našlo úctyhodných 50 šípkarov zo širokého okolia vo vekových kategóriách od juniorov, dospelých až po zrelý seniorský vek. Komu vyšlo najlepšie kolo a kto sa chopil svojej šance bodovať, sa dočítame práve v tomto vydaní šípkarského žurnálu.
Tematickú skupinu tentokrát tvorili juniori so ženami a najlepšie sa darilo talentovanému Filipkovi Udvarosovi, ktorý len s jedným zaváhaním s prehľadom zvíťazil vo svojej skupine spolu s našou skvelou Monikou Krupovou. Juniori hrali naozaj nádherné šípky a skvelé výkony musíme vyzdvihnúť aj u Sebka Valného, ktorému unikol postup len veľmi tesne. Rodinka Valných valcuje svojich súperov aj prostredníctvom Juraja, keď sa mu podarilo postúpiť s prehľadom z prvého miesta spolu s talentovaným Jakubom Haluzom. Tesne unikol postup aj ďalšiemu nášmu skvelému hráčovi Adamkovi Bernáthovi v priamom súboji práve s Jakubom. Juraj Danko sa už stal pravidelným postupujúcim a radí sa tak k top hráčom našej ligy. Prekvapením turnaja je postup odchovanca topoľčianskej šípkarskej školy Mariána Košeckého, ktorému sa turnaj veľmi vydaril. Stabilné šípky a vo skvelej forme hral náš Martin Rajčáni a spolu s Martinom Krakovským ovládli skupinu C. Našim hráčom Ferimu Švihoríkovi, Jankovi Galbavému a Števkovi Krupovi tento turnaj veľmi nesadol a z ich kvalitnej skupiny postúpili s prehľadom talentovaní bratia Gubovci. V skupine F sa diali veci, Jung porazil opäť The kinga, skvelý Robi Danáč porazil Junga a The king porazil so šťastím Danáča, čierny Peter zostal v rukách Junga a tak postúpil z prvého miesta Robi Danáč a so šťastím The King. Konečne našiel formu aj aktuálny Majster ligy Jarino Oprala, ktorý s prehľadom a bez zaváhania postúpil z prvého miesta. Prekvapením kola bola kvalitná hra Vila Hrnčiara, ktorý mohol pomýšľať na postup, v priamom súboji s Miškom Topoľským však ťahal za kratší koniec. Ostrieľaný šípkarský harcovník Pali Kunák jasne dominoval vo svojej skupine a spolu s odchovancom novozámockej šípkarskej školy Ferom Šulcom postúpil do ďalších bojov.
Osemfinálové boje boli až na prípad Paliho Kunáka, ktorý prekvapujúco prehral, v rukách favoritov a takmer všetci s prehľadom postúpili do ďalších bojov. Vindiš s Opralom postúpili hladko, nadrel sa však v ťažkom zápase Feri Šulc s Miškom Topoľským a Robino Danáč s Lukim Gubom. Semifinále jasne a s prehľadom s kvalitnými šípkami ovládol Jarino Oprala, keď nedal najmenšiu šancu Robi Danáčovi. Druhé semi však bolo napínavé, Šulc a The king zohrali vyrovnaný zápas, keď sa Šulc predviedol výbornou hrou a vysoké hody boli pravidelnou súčasťou tejto šípkarskej rozprávky. Posledný leg však Ferimu nevyšiel a The king postúpil do finále. Po dlhšom období sa odohralo kvalitné finále, keď mal Jarino Oprala skvelé hody, avšak jeho obľúbene D20 ho nepodržali a smolne prehral s The kingom, ktorý sa v druhej polovici zápasu zobudil a konečne sme sa mohli pozerať na The kinga ako ho poznáme a zaslúžene zvíťazil v piatom kole.
 
Najbližšie nás čaká jedna tematická skupina zameraná na seniorov, preto všetkých seniorov, ktorí to chcú skúsiť a zašportovať si s rovesníkmi, srdečne pozývame na ďalší turnaj zo série Nitrianskej šípkarskej ligy vo štvrtok 08.03.2018 v Pube 33 na Pešej zóne v Nitre. Zápis na turnaj bude prebiehať ako vždy od 17:00 do 17:20 hod, kto nemôže prísť načas, štandardne sa môže registrovať telefonicky na 0903952398 a prísť do 18:00 hodiny. Tešíme sa na Vás všetkých.

 

 

5. kolo

Loading...

PDF

 

finále

 

 

 

Formulár na registráciu Ligovej karty

alebo Prihláška v PDF, ktorú si vytlačte a prineste osobne na turnaj, alebo ho vyplníme spoločne pri registrácii v danom kole.

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com