Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

S postupným príchodom jarného počasia si do šiesteho kola Nitrianskej šípkarskej ligy našlo cestu rekordných 53 šípkarov z Nitry a blízkeho či vzdialenejšieho okolia. Priestor pre súboje medzi širokou ponukou šípkarov prišli využiť zoskupenia nadšencov šípkarenia z Topolčian, Partizánskeho, Novák, Trnavy, Bratislavy či Nových Zámkov a nechýbala ani rozrastajúca sa základňa nitrianskych šípkarov. Ako si počínali jednotlivci, kto sa najviac snažil a kto najviac chcel zvíťaziť si môžte prečítať v ďalšom vydaní šípkarského žurnálu.

O nekompromisné prvé dve postupové miesta v každej skupine je vždy tuhý boj a preto každý je v plnom nasadení pri každom jednom zápase. V prvej skupine sa podarilo postúpiť v stále lepšej forme hrajúcemu Jurimu Valnému a talentovanému Lukimu Gubovi. Nášmu Adamkovi Bernáthovi sa postúpiť nepodarilo, keď prehral práve dôležité postupové zápasy, ostatné všetky však zvládol s prehľadom, no na postup to nestačilo. V ďalšej skupine s prehľadom bez stratu legu postúpil Juraj "The king" Vindiš a druhé postupové miesto si vybojoval skvelý reprezentant trnavskej šípkarskej školy Tomáš Kucman. Zaujímavým bol zápas generácii, keď sa veľkému talentu juniorovi Filipkovi Udvarosovi podarilo zdolať nášho seniora Zoliho Mila. Pri vedľajšom terči zahral stabilné skvelé šípky odchovanec novozámockej šípkarskej školy Andrej Jung a jeho postup z prvého miesta len trošku naštrbila prehra s našim stále zlepšujúcim sa Jurim Dankom, ktorému sa napriek veľkej výhre postúpiť nepodarilo. Druhé postupové miesto si uzurpoval Zdenko Tupý z Partizánskeho, ktorému sa turnaj skvele podaril a zdolal nášho Maťka Rajčániho a aj Feriho Švihoríka. Že trnavská enkláva šípkarov hrať šípky vie, dokázal aj ďalší zástupca trnavskej šípkarskej školy talentovaný Adam Hrdlička a postúpil rovno z prvého miesta. Druhý zo skupiny postupoval aj Milan Guba, ktorý zvíťazil so všetkými okrem Feriho Martinčeka, ktorý odohral veľmi pekný turnaj a nepostúpil len kvôli prehre s našim Vilom Hrnčiarom. V kvalitne obsadenej skupine zahrali krásne šípky Jakub Haluza, stabilný Robino Danáč a odchovanec bratislavskej šípkarskej školy Martin Krakovský, ktorého stála postup prehra s Palim Kunákom. V peknom svetle sa nám ukázal aj ďalší junior Tomáško Obický s peknou technikou a šípkarskou perspektívou. Skupinu F ovládol Jarino Oprala, ktorý bez straty zápasu postúpil z prvého miesta a druhé miesto si z pomedzi kvalitných hráčov ako je Miloš Bédy či Michal Topoľský uchytil Pali Kunák junior. Vzácnou návštevou nás poctil skvelý Peťo Jakubis z nováckej šípkarskej školy a pri jeho kvalitách iné ako prvé postupové miesto sa neočakávalo. Druhým postupujúcim sa stal s krásnou technikou hrajúci Braňo Karel z trnavskej šípkarskej školy. Náš Števko Krupa nepostúpil z tejto kvalitnej skupiny pri prehre len jedného zápasu o jeden jediný leg. Z pomerne vyrovnanej poslednej skupiny zahral najlepšie Pali Longauer a už pravidelne postupujúci Gejzík Pereszlényi.

Osemfinálové boje priniesli mnoho prekvapení a medzi najväčšie míľniky v kariére sa zaradil postup Juriho Valného do ďalšieho vyraďovacieho kola. Juri čakal na postup do štvrťfinále celých 24 osemfinálových duelov. Prekvapením bol postup Zdenka Tupého cez Jakuba Haluzu a víťazstvo Lukiho Gubu nad Peťkom Jakubisom, keď Luki prehrával už 2:0 a Peťkovi šípky naozaj chutili. Luki však našiel vnútornú silu a pod tlakom hrajúci Jakubis nezvládol dôležité dable. Dôležitým bol aj postup Paliho Longauera cez Tomiho Kucmana, ale trnavskú pomstu dokonal Adam Hrdlička, ktorý vyradil nášho Paliho Kunáka juniora. Vindiš, Jung a Oprala postúpili pomerne hladko. Valnému však pavúk neprial a svoj prvý štvrťfinálový zápas si zahral proti The kingovi a tu nemal šancu. Jung prekvapujúco podľahol Hrdličkovi a Oprala s Lukim Gubom si svoje postupy jasne ustrážili. Semifinálové zápasy priniesli kvalitné zápasy, v ktorých si zasúťažili Juri Vindiš s Adamom Hrdličkom a Jarino Oprala s Lukim Gubom. Vindiš a Oprala zhodne zvíťazili 4:2 a zahrali si tak spoločne druhé finále za sebou. Turnaj bol pomerne dlhý a síl už na oboch stranách nebolo na rozdávanie. The king však zúročil svoje väčšie skúsenosti a Jarinovi opäť nepomohli jeho dabldvacky. The king si udržal na stotinu rovnaký priemer ako z predošlého finále a opäť zhodne zvíťazil 4:1. Gratulujeme.

Najbližšie nás čaká jedna tematická skupina zameraná na bradáčov, preto všetkých, ktorí máte bradu alebo vám eštelen rastie, odkazujeme: Nehoľte sa! a príďte si zahrať šípky. Spolu s nimi aj my ostatní si zahráme ďalší turnaj zo série Nitrianskej šípkarskej ligy vo štvrtok 15.03.2018 v Pube 33 na Pešej zóne v Nitre. Zápis na turnaj bude prebiehať ako vždy od 17:00 do 17:20 hod, kto nemôže prísť načas, štandardne sa môže registrovať telefonicky na 0903952398 a prísť do 18:00 hodiny. Tešíme sa na Vás všetkých.

 

 

6. kolo

Loading...

PDF

 

finále

 

 

 

Formulár na registráciu Ligovej karty

alebo Prihláška v PDF, ktorú si vytlačte a prineste osobne na turnaj, alebo ho vyplníme spoločne pri registrácii v danom kole.

Form by ChronoForms - ChronoEngine.com