Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Štrnásteho kola Nitrianskej šípkarskej ligy sa zúčastnilo 42 súťaživých šípkarov a popri fandeniu slovenským hokejistom sme si užívali aj šípkarskú Premier ligu až do finále, v ktorom sa stretli dvaja najlepší hráči tohto kola a veru padali pekné šípky. Ako celý turnaj prebiehal, sa dozviete práve teraz.

Turnaj sa niesol v znamení významných štyroch udalostí. Prvou bolo fantastické a chladnokrvné zatvorenie 152, ktoré nám predviedla Monika Krupová v zápase prosti Rajčovi. Ďalším míľnikom bolo semifinálové ťaženie Števka Bilasa, ktorému šípky naozaj chutili. Spanilá jazda The kinga, ktorý kvalitatívne úplne ušiel všetkým ligistom a svoje ťaženie zavŕšil rekordným finálovým priemerom s hodnotou 81 a 60% zatváranie porazeného finalistu Peťa Jakubisa, s ktorým sú vždy zápasy maximálne napínavé a divácky atraktívne.

Z vyrovnanej A skupiny sa podarilo postúpiť Jarinovi Opralovi a Jurimu Valnému, krásne šípky však predviedol aj junior Sebko Valný, ktorého šípkarská budúcnosť bude s určitosťou veľmi úspešná. Do starých koľají sa vracia aj náš Janko Galbavý a Robi Danáč, ktorý sa jednoznačne pasuje za najväčšieho šípkarského fanúšika všetkých čias a dáva všetkým zápasom špecifickú príchuť športového napätia a zábavy. The king bol vo svojej skupine stopercentný, takže sa v podstate hralo len o jedno voľné miesto a to si uchmatol Paťko Kovács, ktorý porazil okrem The kinga všetkých protivníkov. Rajčo a príjemné prekvapenie turnaja Števko Bilas jasne postúpili ďalej a jasnými favoritmi, ktorí potvrdili papierové predpoklady boli aj Michal Topolský a Pali Kunák junior. Radosť nám spravil aj Hopik, keď postúpil z prvého miesta a z vyrovnanej skupiny sa podarilo postúpiť aj talentovanému Jurimu Dankovi. The legend poľahky zvíťazil v skupine a tak sa voľné miesto ušlo aj nováčikovi Igorovi Bilkovi, ktorého výkony nám sľubujú kvalitného a veľmi talentovaného súpera. Opäť sa nepodarilo postúpiť Ferimu Švihoríkovi, ktorý sa nachádza už dlhšiu dobu v spodnej časti šípkarskej krivky, ale veríme, že sa postupne začne po nej štverať a dostane sa na jej vrchol. V poslednej skupine bolo jedno miesto obsadené pre najlepšieho Peťa Jakubisa a jedno možné miesto si uchmatol náš Juri Nichta.

Osemfinále bolo vyrovnané, kvalitný súboj zohrali Oprala - Bilka, kde Jarino musel tlačiť po celý čas, aby zápas dotiahol do víťazného konca, čo sa nakoniec aj podarilo. Úspešným sa stal aj Janko Galbavý proti Jurimu Nichtovi, naplno však musel hrať aj The king, ktorému nedal dýchať Pali Kunák junior. Papierové predpoklady potvrdil aj Rajčo proti Dankovi, no tesný zápas zohrali Topoľský - Kovács, v ktorom hral Paťko ako ho poznáme, avšak na Michala to tentokrát nestačilo. Števko BIlas vyučoval aj v osemfinále a lekciu úspešnosti ukázal Hopikovi. Papierovo vyrovnaný zápas medzi The legend a Jurimu Valným sa zmenil na ľahké víťazstvo Miloša a v poslednom zápase jednoznačne zvíťazil Peťo Jakubis. Štvrťfinále si zahrali ako kedysi Jarino Oprala a Janko Galbavý, ktorý hrýzol koľko sa dalo, ale vyrovnaný a kvalitný zápas sa v rozhodujúcom legu napriek bingu zmenil na nervózne zatváranie a mnoho pokusoch nakoniec so šťastím postúpil Jarino. The king vyradil Rajča, ale prekvapenie sa konalo v Ďalšom zápase, v ktorom podľahol Michal Topoľský nabudenému Števkovi Bilasovi. The legend nestačil na Jakubisa a tak sa semifinále hralo Oprala - Vindiš a Bilas - Jakubis. Za stavu 3:0 sa už zdalo po zápase, ale Jarino dvomi bingami stiahol rozdiel už len jedného legu, The king však bol pripravený a hneď prvú matchdart premenil na zaslúžený postup do finále. Druhé semifinále bolo jasnou pesničkou Peťa Jakubisa a tak BIlas skončil svoju púť pred bránami finále. Vindiš - Jakubis sú vždy zápasy, ktoré si diváci pamätajú a bolo to aj tentokrát. Štyri legy do 18. šípky, spolu osemnásť stoviek, či šesť stoštyridsiatok, 60% checkout, či nádherné priemery prvej deviny tesne pod stovkou a celkový nad osemdesiat, wow, gratulujeme.

Najbližšie sa stretneme vo štvrtok 17. mája 2018. Registrácia na turnaj od 17:00 do 17:20h so začiatkom po pol šiestej. Kto nemôže prísť na čas, prosíme o telefonickú registráciu v čase od 17:00 do 17:20h na čísle 0903952398. Tešíme sa na vás všetkým, nových, skalných, ale i na tých, ktorí sa prídu len pozrieť a povzbudiť nitrianskych či všetkých šípkarov. Stále platí okamžitá odmena 15€ za zatvorenie 161, 164, 167 a 170 na tri šípky v maximálnom počte šesť krát. Nech sa páči, zarábajte so šípkami. Pekné šípky.

 

14. kolo

Loading...

PDF

 

finále