Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nový projekt je v Nitrianskej šípkarskej lige spustený a začal svojou prvou časťou. Zúčastnilo sa ho 51 hráčov a po náročnej úvodnej administratíve sme spustili všetky tri ligy. Kto zahviezdil, komu to nevyšlo a kde sme mali takmer 91 priemer, sa dozviete v prvom vydaní šípkarského žurnálu tejto sezóny práve teraz.

Historické prvé kolo juniorskej ligy si prišlo zahrať 8 juniorov a čakala ich strastiplná cesta do vyraďovacej fázy, keď si každý zahral sedem napínavých duelov. Chlapci sa snažili úplne naplno a chceli vybojovať čo najviac zápasov vo svoj prospech, postup zo skupiny sa však podaril bratom Udvarosovcom, Sebkovi Valnému a Samkovi Kuruczovi. Sebko ako favorit nezaváhal a mladšieho z talentovanej bratskej dvojice Nathana porazil pomerne hladko. Filip odolával a hrýzol, koľko to šlo, záverečný double o postup do finále však vyšiel lepšie Samkovi. Sebko Valný si finále jednoznačne ustrážil a stal historicky prvým víťazom juniorského kola.

Druholigisti nastúpili v počte 29 a tak sme hrali na šesť skupín. Hneď v prvej skupine zahviezdil roztrénovaný Ivan Bystrický a prekvapujúco postúpil z prvého miesta. Do osemfinále sa kvalifikoval aj Maťko Szakmár, keď nám ukázal krásne zavretie 115. Šípky chutili aj Tomimu Nagyovi, ktorý postúpil ďalej spolu so Števkom Bilasom. Ťažký žreb v tretej skupine ukázal silu nováckej šípkarskej školy a prvé dve miesta si rozdelili Stanko Kripner a Peťko Jakubis. Stanko sa predviedol tromi bingami a to len v základnej skupine. V čisto nitrianskej skupine chytil ten správny dych náš legendárny Janko Galbavý a do starých koľají sa pomaly vracajúci Maťko Hoppan. Veľkým prekvapením turnaja boli stabilné šípky a dokonalá technika nášho mladíka Adama Bernátha, ktorý si nenechal ujsť prvé postupové miesto, na päty mu dýchal starý šípkarský harcovník, bývalá slovenská päťka, Braňo Filípek. V poslednej skupine zahviezdil rozbehnutý Sebko Valný a podaril sa mu husársky kúsok, keď zatvoril úctyhodných 157 a zatiaľ vedie tabuľku najvyšších zatvorení. Turnaj chutil aj Števkovi Krupovi, ktorý sa kvalifikoval ďalej po stabilných výkonoch. Cez osemfinálové kruté boje sa prebojovali ďalej len štyria nitrančania. Štvrťfinále nezvládol len Ivan Bystrický, pre ktorého však umiestnenie v najlepšej osmičke je určite príjemným prekvapením. Janko Galbavý ako favorit vyradil Števka Bilasa, v ťažkom a kvalitnom zápase tesne postúpil Adamko Bernáth, keď vystavil stopku jednému z najväčších favoritov tohto kola Stankovi Kripnerovi a skúsenosti preukázal aj Števko Krupa, pre ktorého postup do semifinále je fantastickým úspechom. Semifinálové zápasy prebiehali pomerne hladko, keď obaja favoriti si podržali svoje pozície a Jakubis s Bernáthom zaslúžene postúpili do finále. Prvé legy boli skvelé, keď v polovici zápasu mali hráči cez 70 priemery a krásne sypali bonusové body, postupne však začali vypadávať double a finalisti sa prepadli pomerne hlboko pod 60. Šťastnejšiu ruku mal Adamko Bernáth a zaslúžene zvíťazil v prvom ligovom kole.

Prvá liga nám ukázala, aké skvelé je hrať medzi sebou vo vysokej kvalite a bonusy lietali na každom kroku. Takisto formát na štyri víťazné zápasy dáva hráčom priestor, aby spravodlivejšie zvíťazil ten lepší a honba za umiestnením v rebríčku Order of merit je tiež obrovskou motiváciou, veď líder tohto rebríčka už má na konte krásne číslo. Po kvalitných skupinových zápasoch postúpili priamo ďalej The king, ktorý šupol rovno päť zavretí do 18. šípky a jeden z najväčších dričov v slovenských šípkarských vodách Juri Valný. Luki Guba a prekvapujúco aj Juri Danko sa kvalifikovali priamo a z poslednej skupiny Vladino Zatko a Tomi Kurdi. V súboji o dve barážové miesta si najlepšie počínal Triple daddy a The junior, ktorý hral svoje šípky a jeho obrovská chuť víťaziť bola cítiť v každom zápase. Štvrťfinálové dvojice boli presne také, po akých sme pri zakladaní tohto projektu snívali. Kurdi prekvapujúco, ale zaslúžene vyradil The kinga, Triple daddy poľahky Kapitána, vo vyrovnanom zápase na deväť legov The junior vyradil Gýbla a najväčší favorit Vladi Zatko si jednoznačne postrážil postup cez Juriho Valného. Ľahký semifinálový postup Zatka proti The juniorovi znamenal priestor pre naberanie potrebnej energie pred finále. Práve naopak, Tomi Kurdi stratil veľa energie v zápase proti Triple daddymu, ktorý mu nepustil, tak ako ho poznáme, ani jednu šípku zadarmo a bol to náročný, ale kvalitný a pre oko diváka pohľadný zápas. Finále si tak rozdali Zatko a Kurdi. Celý finálový zápas mal pod kontrolou práve Vladino a po celý čas držal priemer nad 90. Stoštyridsiatky a stovky padali z každej strany a krásny záverečný checkout si držali obaja vysoko cez 50%. Za stavu 4:1 mal Zatko upravených 32 a priemer 92, pokazil však šesť pokusov o zatvorenie a tak klesol "iba" na 84. Gratulujeme.

Prvé kolo bolo veľmi časovo náročné, preto ďakujeme všetkým hráčom za trpezlivosť a chuť súťažiť. Musíme pochváliť a poďakovať všetkým hráčom, ktorí mali eminentný záujem písať zápasy po svojom vyradení a dopomohli tak k pomerne hladkému, i keď časovo náročnému priebehu jednotlivých zápasov, boli ste skvelí.

Najbližšie sa stretneme už tento štvrtok, t.j. 13.9.2018. Pozor na zmenu časov v juniorskej súťaži, juniori budú začínať už od 16:00 hodiny. Druhá liga od 17:30 a prvoligisti od 18:00 hodiny. Všetkých hráčov prosíme sa zaregistrovať maximálne 10-15 minút pred začatím turnaja, buď osobne alebo telefonicky. Tešíme sa na vás všetkých, juniorov, nových ale aj Vás, skvelých skalných hráčov.

 

1. liga

1. kolo

Loading...

PDF

 

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

1. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

1. kolo

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019
uto júl 09 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 09 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner