Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wow... - my všetci, ktorí sme súčasťou Nitrianskej šípkarskej ligy, sme boli hneď v druhom kole novej sezóny svedkami rekordnej účasti, keď radosť z tohto športu a dobrej nálady medzi priateľmi, si prišlo užiť 58 z vás. Nabrali sme nové skúsenosti a do ďalšieho priebehu sezóny budeme opäť o niečo skúsenejší. Ako sa vyvíja rebríček zárobkov Order of merit, kto je na čele, kto má skvelú formu, kto si šípkarenie užíva a kto sa už teraz nevie dočkať na najbližší štvrtok, sa dozviete práve v tomto vydaní najčerstvejšieho šípkarského žurnálu Nitrianskej ligy.

V juniorskej lige sa nám pomaly profiluje najväčší favorit a ten sa aj v druhom kole stal víťazom. Sebko Valný dokazuje, že jeho úroveň presahuje Nitriansku juniorskú ligu a nestráca sa ani v seniorskej súťaži, v ktorej aj po druhom kole kraľuje s najvyšším zatvorením 157. Víťazom základnej skupiny sa však stal talentovaný Filipko Udvaros a nádherné šípky ukazoval aj syn nitrianskeho majstra Adamko Vindiš. Prekvapujúci, ale zaslúženený postup medzi najlepšiu štvorku si vybojoval mladučký Marko Šelmeci. Sebko Valný ako favorit nepripustil iný výsledok ako víťazstvo a stal sa prvým finalistom. Vyrovnaný zápas odohrali chlapci Udvaros a Vindiš so šťastnejším koncom pre Adamka, ktorý cez dabl kráľov, D1, postúpil do svojho prvého finále Nitrianskej juniorskej súťaže. Vo finále bol však Valný lepším hráčom a druhé víťazstvo v sezóne si už nenechal vziať, gratulujeme.

Až osem skupín bolo potrebných do druhej ligy a z každej postupovali prví dvaja najlepší. Obrovským prekvapením bola hra nášho starého šípkarského harcovníka Juri Hudáka, ktorý postúpil z prvého miesta a prehral len s ďalším postupujúcim Adamkom Bernáthom. Stabilné šípky ukazuje už niekoľko kôl aj Robi Gális z Partizánskeho a zaslúžene ovládol celú skupinu. Po jeho boku sa kvalifikovala do osemfinále aj milovníčka tohto športu Monika Krupová a veruže sa nestráca ani v mužskej kategórii. Stanko Kripner, ako jeden z najväčších favoritov na víťazstvo, potvrdil svoje papierové predpoklady, pričom svojim súperom dovolil uhrať len jeden leg. O druhé miesto bol poriadny boj a zvíťaziť v ňom sa podarilo Zdenovi Snohovi. Oficiálne prvé bingo v súťaži hodil nováčik Mirko Čibik a prajeme ti toľko bíng, aby si si ich počet ani nepamätal. Z organizačných povinností sa odhlásil z turnaja Jarino Oprala a tak mali súperi v skupine o jedného favorita menej. Túto situáciu najlepšie využil Jožko Pap a skvelý Števko Krupa, ktorému šípky v Nitre túto sezónu obvzlášť chutia. Posledné kolá sa chytil aj legendárny Janko Galbavý a zástupca Bratislavy Martin Krakovský prešiel len so stratou jedného zápasu. V skupine generácií zvíťazil junior Sebko Valný a druhé miesto, túto sezónu neskutočný, ba dokonca nasadený, senior Ivan Bystrický. Predposlednú skupinu ovládlo Partizánske, ktorých hráči prišli na dvoch autách a najviac sa darilo Števkovi Bilasovi a Palimu Bučekovi. Absolútnym favoritom poslednej skupiny bol Peter Jakubis a svoju pozíciu jednoznačne potvrdil. Do ďalších bojov postúpil náš Vilko Hrnčiar. Osemfinále bolo chudobné na bonusy, keď nepadol ani jeden jediný. Štvrťfinálovú časť si zabezpečili len štyria Nitrančania a kruté sito pustilo do semifinále len jedného a tak nitrianske farby hájil Janko Galbavý. Dostal však ťažkého súpera a Peťko Jakubis si už svoju možnosť postúpiť do finále ustrážil a pomerne hladko postúpil do posledného zápasu. Na druhej strane bojoval Stanko Kripner a skvelý Robi Gális, skúsenosti a vyššia kvalita však posunula do finále práve Stanka. Finále si tak zahrali priatelia z klubu MCasíno Nováky, vo finále to však boli súperi. Jakubis nestíhal a po mnohých chybách a len jednému využitému dablu z deviatich možných, si prvé víťazstvo sezóny vybojoval po peknej hre s 30% zatváraním Stanko Kripner, ktorý aj vedie pomyselný rebríček Order of merit.

V prvej lige je v skutočnom rebríčku Order of merit jasný favorit a zatiaľ jednoznačný Vladino Zatko má na konte zarobených 50€. Krásne zápasy v skupinách prvej ligy sa naozaj oplatí pozerať, slabého súpera si tu nevyberiete a hrať s plným nasadením treba každý jeden zápas. Konečne postúpil do štvrťfinále aj Vladi Rajnoha a famózne hrá náš Pali Kunák junior, ktorý dokonca ovládol celú veľmi náročnú skupinu. Zobudil sa aj Norbi Keszi a ukázal, že keď sa mu chce, je to nevyspytateľná mašina. Smola sa lepila na prsty nášho Martina Rajčániho, ktorý naplnil bonusovú tabuľku ako sa patrí, záverečné dable ho však neposlúchali a stáli ho zaslúžený postup. Skúsenosti naberá aj The jumper a aj jemu sa podarilo prebojovať do štvrťfinále cez ťažkú barážovú 1001DO. Práve The jumper dostal veľkú školu v štvrťfinálovom zápase so Zatkom, ktorý bol jednoznačný, The jumper však jedinú príležitosť uchmatnúť cenný leg proti Majstrovi Slovenska aj využil a pekne prehral. Zápas do poslednej šípky hral aj Jung vs. Keszi, ktorý si za stavu 4:4 dovolil zavrieť 98 cez T8-D12-B a vyradil tak Triple daddyho z možnosti hrať semifinále. V perfektnej forme hrajúci náš Pali Kunák junior vyradil Vladina Rajnohu a poriadne sa natrápil aj Tomi Kurdi, keď Luki Guba uhral až štyri legy a Tomi musel drieť až dokonca. Semifinálové zápasy už boli jednoznačnejšie, Zatko vyškolil Kesziho a Kurdi zase The juniora. Zdanlivo jednoznačný priebeh finálové zápasu pre Zatka začali komplikovať dable a mnoho nevyužitých možností. Tomi Kurdi tieto šance zbieral jednu za druhou a zdramatizoval tak finále až na deväť legov. Zatko dokázal zvíťaziť len s 11% zatváraním, ale počet stoviek a stoštyridsiatok si pozrite v tabuľke nižšie, úžasné šípky. Dokonca sme boli veľmi blízko historickej udalosti našej ligy, keď sme videli sedem perfektných šípok. Po siedmych T20 však Vladino Zatko urobil chybu a na deväťšípkové zavretie si ešte musíme počkať. Leg skončil krásnou dvanástou šípkou, gratulujeme.

Hladký priebeh turnajom ste zabezpečili práve vy, naši skvelí hráči, ktorí ste zostali písať zápasy po vašom vypadnutí. Len takto skvele premazaný stroj môže fungovať a my sme naozaj veľmi radi, že vás máme. Na všetkých vás, ale aj na nových hráčov, juniorov, ženy, vysokoškolákov, či pracujúcich alebo dôchodcov, na všetkých vás sa tešíme už tento štvrtok, 20.9.2018. Juniori začínajú o 16:00 hodine, druhá liga o 17:30 hodine a prvoligisti od 18:00 hodiny. Prosíme všetkých hráčov, aby sa na turnaj registrovali osobne alebo telefonicky maximálne 15 minút pred začatím turnaja. Pekné šípky. ...a trénujte!!!

 

1. liga

1. kolo

Loading...

PDF

 

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

1. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

1. kolo

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019
uto júl 09 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 09 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner