Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nitrianska šípkarská liga pokračovala svojím tretím kolom a opäť bol priestor pre prekvapenia, skvelé výsledky, prepis histórie, nádherné finálové zápasy a kopec kilometrov hráčov z celého Slovenska od Žiliny až po Nové Zámky. Toto sme my, nádherná regionálna liga a skvelá partia šípkarov, o ktorých sa dozviete práve v tomto vydaní šípkarského žurnálu. Nájdite si zopár minút, posaďte sa a v pokoji čítajte tie najčerstvejšie novinky.

V juniorskej lige sme skúsili hrací model 301MO a všetci sme usúdili, že vzhľadom na možnosti, ktoré máme, je ideálnejší než 501MO. Rozšírili sme sa na 10 mládežníkov a máme veľkú radosť, že práve o túto kategóriu je taký záujem ako zo strany detí, tak zo strany obdivovateľov športu, ktorí neverili vlastným očiam, že takýto šport vôbec existuje v tak masívnej forme a už vôbec nie, že je tak obľúbený medzi juniormi. Náš veľký talent Filipko Udvaros opäť nesklamal a opäť sa stal víťazom skupiny, keď ho nedokázal poraziť žiaden zo súperov. V ďalšej skupine najväčší favorit na víťazstvo v sezóne Sebko Valný potvrdil svoju úroveň, i keď mu dýchal na chrbát skvelý talentovaný reprezentant Žilinskej šípkarskej školy Michal Chovanec. Hneď v prvom štvrťfinálovom zápase došlo k obrovskému prekvapeniu, keď náš Maťko Gažo vyradil nabudeného Filipka "Tripple boy" Udvarosa a postúpil nečakane do semifinále. V ostatných zápasy si svoje postupy ustrážili favoriti a tak semifinálové zápasy priniesli vyrovnané zápasy plné emócií a obrovskej túžby dostať sa do vytúženého finále. Nitriansku šípkarskú školu zastupoval Maťko Gažo, ktorý však tesne podľahol žilinčanovi Miškovi Chovancovi a Adamko Vindiš tesne prehral so Sebkom Valným. Nádherné finále si tak zahrali Miško Chovanec a Sebko Valný. Lepšie hrajúci Chovanec s vysokým priemerom 54 zvíťazil a získal tak cenný skalp v podobe víťazného kola Nitrianskej šípkarskej ligy juniorov, gratulujeme.

Druhá liga hrala systémom šiestich skupín a o šestnásť osemfinálových miest si zasúťažilo 31 šípkarov. Prvú skupinu jednoznačne ovládli Pali Longauer a Pali Kunák, ktorí museli hrať o prvé miesto pomocným priamym súbojom na deväť šípok. Skvelú formu potvrdzuje Robino Gális a svoj prvý postup zo skupiny zaknihoval nováčik Roman Lamparský, ktorý tak konečne zožal úspech, na ktorom už niekoľko mesiacov poctivo pracuje. Jednoznačne postúpil aj favorit Peter Jakubis a prekvapenie turnaja Sebko Valný, ktorý hrá v absolútnej pohode a skvelej forme. Obrovské prekvapenie sa udialo v skupine D, keď nepostúpil jeden z najväčších favoritov Stanko Kripner a na jeho úkor prešli ďalej naši Janko Galbavý a Gejza Pereszlényi. Jarino Oprala konečne ukázal, že šípky ešte hrať vie a pomerne ľahko zvíťazil v skupine a postúpil spoločne s Ferim Šulcom. Turnaj sa vydaril aj nášmu Tomimu Nagyovi a ďalšiu možnosť pokračovať v turnaji využil aj Števko Bilas. Len jednému nitriančanovi sa podarilo postúpiť z baráže tretích miest, keď Juri Hudák zvíťazil v lotérii na 701DO. Osemfinálové zápasy si postrážili favoriti, okrem prekvapujúcej prehre Šulca s len štrnásťročným mladíkom Sebkom Valným a prehre Robina Gálisa s Dankom Gécim. Valný prešiel ďalej aj cez Pali Longauera, ťažký zápas zohrali Galbavý s Nagyom, keď sa z víťazstva tešil vo forme hrajúci Tomi Nagy. V peknom živom a sviežom zápase zvíťazil Jakubis nad Opralom a Bilas s Gécim. Turnaj sa prehupol do predposlednej fázy a semifinálové zápasy si ustrážili favoriti. Sebko Valný bol po prvý krát v úlohe favorita a vyradil skvelého Nagya a Jakubis poľahky Bilasa. Finálový zápas priniesol presne tú atmosféru, ktorú sme očakávali. Stabilný harcovník Jakubis a mladík Valný si nič nedarovali a hrali o každú šípku. Mladík Valný hral ako skúsený hráč, nepanikáril, hral vyrovnane, trestal chyby svojho súpera a stal sa prvým hráčom Nitrianskej šípkarskej ligy, ktorý hral finále v dvoch ligách v priebehu jedného kola. ...a nakoniec Jakubisa porazil!!! Bol to večer Sebka Valného, veľká gratulácia.

V prvej lige sa rozdávali bonusy jeden za druhým a Zatko ukazoval celý večer, že je úplne v inom leveli. Tá istota, vysoké hody, premyslená taktika, to všetko sú situácie, ktoré sa od neho učíme a tak radi vidíme na vlastné oči. On si to zase užíva a zvyšuje svoj postup v rebríčku Order of merit už na 80€ za tri kolá, skvelé. Rekordérom ešte nie je, ale Zatko neprehral v našej lige už 6 rokov a ťahá šnúru 53 víťazných zápasov v rade. Po jeho očakávanom prvom mieste v skupine si našiel miesto na priamy postup Vladi Rajnoha, ktorému turnaj vyšiel veľmi krásne a bolo cítiť z jeho hry pohodu a takmer domáce prostredie. Obrovskú radosť nám spravil náš Martin Rajčáni, keď zvíťazil vo svojej skupine. Veľkým prekvapením je hra prvoligistu Lukiho Gubu, ktorý je zatiaľ v celkovom rebríčku v krásnej TOP5 a aj v tomto kole postúpil priamo z druhého miesta. Tomi Kurdi zase potvrdzuje, že divokú kartu si naplno zaslúžil a jednoznačne postúpil do ďalšej fázy turnaja. The jumper tiež postúpil priamo a s veľkou radosťou ho vidíme opäť v štvrťfinále prvej ligy. Neskutočne stabilné šípky hrá náš Pali Kunák junior, ktorému sa spolu s Triple daddym podarilo postúpiť z ťažkej 1001DO, čierny peter tentokrát zostal v rukách Juriho Valného, ktorý okupuje zatiaľ len 11. miesto v celkovom poradí. Ako vyzerajú štvrťfinálové zápasy prvej ligy si viete asi predstaviť, boj - emócie - napätie - túžba poraziť svojho protihráča a postúpiť do semifinále, deväť legové zápasy Gubu a Bilku, Kurdiho a Kunáka hovoria za všetko, nevyužité matchdarts, zlezieš - zavrieš a rôzne iné situácie, toto všetko možte vidieť a cítiť z týchto zápasov. Semifinálové výsledky dopadli už potretí krát rovnako a tak si opäť zahrali jednoznačne najlepší hráči prvej ligy Zatko - Kurdi. Vo finále však po prvý krát bol Tomi vyrovnanejším súperom a hral lepšie ako pominulé dva finálové zápasy, Vladi Zatko si však hral svoje a tak s priemerom prvej deviny tesne pod stovkou a celkovým 81 udržal neporaziteľnosť v našej lige a stal sa zaslúžene víťazom aj tretieho kola Nitrianskej šípkarskej ligy.

Opäť sa chceme poďakovať všetkým porazeným hráčom, ktorí aj dobrovoľne mali záujem o písanie ďalších zápasov a to aj zápasov v prvej lige, čím sme dokázali urýchliť priebeh prvej a druhej ligy do jedného časového úseku. Prosíme aj do budúcna, aby zostávali všetci nepostupujúci hráči, nielen prvý alebo druhý nepostupujúci hráč, čo najdlhšie a aby si zvykli vždy pred svojim odchodom domov odpísať jeden ďalší zápas. Veľmi nám to pomôže a budeme môcť venovať energiu do ďalšieho vylepšovania priebehu jednotlivých líg. ĎAKUJEME. Najbližšie sa stretneme opäť o týždeň, t.j. vo štvrtok 27. septembra 2018 v Pube33. Juniori od 16:00 hodiny, druhá liga so začiatkom od 17:30 hodiny a prvá liga po 18:00 hodine. Registrácia končí 15 minút pred začiatkom každej ligy. Tešíme sa na všetkých z vás.

 

1. liga

3. kolo

Loading...

PDF

 

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

3. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

3. kolo

Loading...

PDF

 

finále Liga juniorov