Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nitrianska šípkarská liga pokračovala svojím tretím kolom a opäť bol priestor pre prekvapenia, skvelé výsledky, prepis histórie, nádherné finálové zápasy a kopec kilometrov hráčov z celého Slovenska od Žiliny až po Nové Zámky. Toto sme my, nádherná regionálna liga a skvelá partia šípkarov, o ktorých sa dozviete práve v tomto vydaní šípkarského žurnálu. Nájdite si zopár minút, posaďte sa a v pokoji čítajte tie najčerstvejšie novinky.

V juniorskej lige sme skúsili hrací model 301MO a všetci sme usúdili, že vzhľadom na možnosti, ktoré máme, je ideálnejší než 501MO. Rozšírili sme sa na 10 mládežníkov a máme veľkú radosť, že práve o túto kategóriu je taký záujem ako zo strany detí, tak zo strany obdivovateľov športu, ktorí neverili vlastným očiam, že takýto šport vôbec existuje v tak masívnej forme a už vôbec nie, že je tak obľúbený medzi juniormi. Náš veľký talent Filipko Udvaros opäť nesklamal a opäť sa stal víťazom skupiny, keď ho nedokázal poraziť žiaden zo súperov. V ďalšej skupine najväčší favorit na víťazstvo v sezóne Sebko Valný potvrdil svoju úroveň, i keď mu dýchal na chrbát skvelý talentovaný reprezentant Žilinskej šípkarskej školy Michal Chovanec. Hneď v prvom štvrťfinálovom zápase došlo k obrovskému prekvapeniu, keď náš Maťko Gažo vyradil nabudeného Filipka "Tripple boy" Udvarosa a postúpil nečakane do semifinále. V ostatných zápasy si svoje postupy ustrážili favoriti a tak semifinálové zápasy priniesli vyrovnané zápasy plné emócií a obrovskej túžby dostať sa do vytúženého finále. Nitriansku šípkarskú školu zastupoval Maťko Gažo, ktorý však tesne podľahol žilinčanovi Miškovi Chovancovi a Adamko Vindiš tesne prehral so Sebkom Valným. Nádherné finále si tak zahrali Miško Chovanec a Sebko Valný. Lepšie hrajúci Chovanec s vysokým priemerom 54 zvíťazil a získal tak cenný skalp v podobe víťazného kola Nitrianskej šípkarskej ligy juniorov, gratulujeme.

Druhá liga hrala systémom šiestich skupín a o šestnásť osemfinálových miest si zasúťažilo 31 šípkarov. Prvú skupinu jednoznačne ovládli Pali Longauer a Pali Kunák, ktorí museli hrať o prvé miesto pomocným priamym súbojom na deväť šípok. Skvelú formu potvrdzuje Robino Gális a svoj prvý postup zo skupiny zaknihoval nováčik Roman Lamparský, ktorý tak konečne zožal úspech, na ktorom už niekoľko mesiacov poctivo pracuje. Jednoznačne postúpil aj favorit Peter Jakubis a prekvapenie turnaja Sebko Valný, ktorý hrá v absolútnej pohode a skvelej forme. Obrovské prekvapenie sa udialo v skupine D, keď nepostúpil jeden z najväčších favoritov Stanko Kripner a na jeho úkor prešli ďalej naši Janko Galbavý a Gejza Pereszlényi. Jarino Oprala konečne ukázal, že šípky ešte hrať vie a pomerne ľahko zvíťazil v skupine a postúpil spoločne s Ferim Šulcom. Turnaj sa vydaril aj nášmu Tomimu Nagyovi a ďalšiu možnosť pokračovať v turnaji využil aj Števko Bilas. Len jednému nitriančanovi sa podarilo postúpiť z baráže tretích miest, keď Juri Hudák zvíťazil v lotérii na 701DO. Osemfinálové zápasy si postrážili favoriti, okrem prekvapujúcej prehre Šulca s len štrnásťročným mladíkom Sebkom Valným a prehre Robina Gálisa s Dankom Gécim. Valný prešiel ďalej aj cez Pali Longauera, ťažký zápas zohrali Galbavý s Nagyom, keď sa z víťazstva tešil vo forme hrajúci Tomi Nagy. V peknom živom a sviežom zápase zvíťazil Jakubis nad Opralom a Bilas s Gécim. Turnaj sa prehupol do predposlednej fázy a semifinálové zápasy si ustrážili favoriti. Sebko Valný bol po prvý krát v úlohe favorita a vyradil skvelého Nagya a Jakubis poľahky Bilasa. Finálový zápas priniesol presne tú atmosféru, ktorú sme očakávali. Stabilný harcovník Jakubis a mladík Valný si nič nedarovali a hrali o každú šípku. Mladík Valný hral ako skúsený hráč, nepanikáril, hral vyrovnane, trestal chyby svojho súpera a stal sa prvým hráčom Nitrianskej šípkarskej ligy, ktorý hral finále v dvoch ligách v priebehu jedného kola. ...a nakoniec Jakubisa porazil!!! Bol to večer Sebka Valného, veľká gratulácia.

V prvej lige sa rozdávali bonusy jeden za druhým a Zatko ukazoval celý večer, že je úplne v inom leveli. Tá istota, vysoké hody, premyslená taktika, to všetko sú situácie, ktoré sa od neho učíme a tak radi vidíme na vlastné oči. On si to zase užíva a zvyšuje svoj postup v rebríčku Order of merit už na 80€ za tri kolá, skvelé. Rekordérom ešte nie je, ale Zatko neprehral v našej lige už 6 rokov a ťahá šnúru 53 víťazných zápasov v rade. Po jeho očakávanom prvom mieste v skupine si našiel miesto na priamy postup Vladi Rajnoha, ktorému turnaj vyšiel veľmi krásne a bolo cítiť z jeho hry pohodu a takmer domáce prostredie. Obrovskú radosť nám spravil náš Martin Rajčáni, keď zvíťazil vo svojej skupine. Veľkým prekvapením je hra prvoligistu Lukiho Gubu, ktorý je zatiaľ v celkovom rebríčku v krásnej TOP5 a aj v tomto kole postúpil priamo z druhého miesta. Tomi Kurdi zase potvrdzuje, že divokú kartu si naplno zaslúžil a jednoznačne postúpil do ďalšej fázy turnaja. The jumper tiež postúpil priamo a s veľkou radosťou ho vidíme opäť v štvrťfinále prvej ligy. Neskutočne stabilné šípky hrá náš Pali Kunák junior, ktorému sa spolu s Triple daddym podarilo postúpiť z ťažkej 1001DO, čierny peter tentokrát zostal v rukách Juriho Valného, ktorý okupuje zatiaľ len 11. miesto v celkovom poradí. Ako vyzerajú štvrťfinálové zápasy prvej ligy si viete asi predstaviť, boj - emócie - napätie - túžba poraziť svojho protihráča a postúpiť do semifinále, deväť legové zápasy Gubu a Bilku, Kurdiho a Kunáka hovoria za všetko, nevyužité matchdarts, zlezieš - zavrieš a rôzne iné situácie, toto všetko možte vidieť a cítiť z týchto zápasov. Semifinálové výsledky dopadli už potretí krát rovnako a tak si opäť zahrali jednoznačne najlepší hráči prvej ligy Zatko - Kurdi. Vo finále však po prvý krát bol Tomi vyrovnanejším súperom a hral lepšie ako pominulé dva finálové zápasy, Vladi Zatko si však hral svoje a tak s priemerom prvej deviny tesne pod stovkou a celkovým 81 udržal neporaziteľnosť v našej lige a stal sa zaslúžene víťazom aj tretieho kola Nitrianskej šípkarskej ligy.

Opäť sa chceme poďakovať všetkým porazeným hráčom, ktorí aj dobrovoľne mali záujem o písanie ďalších zápasov a to aj zápasov v prvej lige, čím sme dokázali urýchliť priebeh prvej a druhej ligy do jedného časového úseku. Prosíme aj do budúcna, aby zostávali všetci nepostupujúci hráči, nielen prvý alebo druhý nepostupujúci hráč, čo najdlhšie a aby si zvykli vždy pred svojim odchodom domov odpísať jeden ďalší zápas. Veľmi nám to pomôže a budeme môcť venovať energiu do ďalšieho vylepšovania priebehu jednotlivých líg. ĎAKUJEME. Najbližšie sa stretneme opäť o týždeň, t.j. vo štvrtok 27. septembra 2018 v Pube33. Juniori od 16:00 hodiny, druhá liga so začiatkom od 17:30 hodiny a prvá liga po 18:00 hodine. Registrácia končí 15 minút pred začiatkom každej ligy. Tešíme sa na všetkých z vás.

 

1. liga

3. kolo

Loading...

PDF

 

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

3. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

3. kolo

Loading...

PDF

 

finále Liga juniorov

 

 

 


Kalendár steelových udalostí

uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019
uto júl 09 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 09 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner