Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Milí priatelia, týždeň ubehol ako voda, a my sme odohrali už štvrté kolo Nitrianskej šípkarskej ligy. Postupne sa zabieha aj nový systém a ten nám aj naďalej umožňuje súťažiť v troch ligách súčasne. Čo sa dialo na jednotlivých úrovniach, kto chýbal, kto využil a komu to nevyšlo, sa dozviete práve v tomto vydaní šípkarského žurnálu.

Juniorskú ligu si prišlo zahrať deväť najšikovnejších chlapcov z blízkeho i vzdialenejšieho regiónu. Do ďalších bojov postupovalo osem najlepších a Čierny Peter tentokrát zostal na šípkach šikovného Kajka Tomíka z Partizánskeho. Vo štvrťfinále si udržali papierové predpoklady všetci favoriti tak konečne postúpil ďalej aj Filipko Udvaros, ktorý nie a nie zlomiť prvé kolo vyraďovacej fázy. Tentokrát sa dostal až do semifinále, no stopku mu vystavil Adamko Vindiš, ktorý sa zlepšuje od kola ku kolu a stal sa tak prvým finalistom. Obrovské prekvapenie sa udialo v druhom semifinále, keď si svoju plnú koncentráciu udržal Samko Kurucz a nedovolil postúpiť po štvrtý krát v rade vedúcemu hráčovi priebežného rebríčka Sebkovi Valnému. Finále si tak rozdali najlepší dvaja na turnaji a Samko šlapal ako hodinky. Po peknom výkone porazil Samko Kurucz Adamka Vindiša a zaslúžene zvíťazil po prvý krát v sezóne. Krásne zavretie nám ukázal Kurucz, keď sa mu podarilo 111 a Valný zaujal zatvorením 114, pekné šípky.

Druholigisti bojovali v počte 31 súťažiacich a tak sa použil model so šiestimi skupinami. Už pravidelne postupuje Tomi Nagy a tentokrát nebol opäť výnimkou a jeho jednoznačné prvé miesto ho posunulo priamo do osemfinále. O druhé postupové miesto zabojoval Števko Krupa, ktorý musel odohrať v skupine ťažký rodinný zápas s Monikou Krupovou, ale postavil sa k zápasu ako hlava rodiny a jednoznačne zavelil na víťazstvo. Dlhodobý vysoký trend ukazuje aj Maťko Krakovský z Bratislavy a víťazstvo v skupine je určite krásny výsledok. Do ďalšieho boja postúpil aj náš Adamko Bernáth. Po dlhých mesiacoch sa stal víťazom skupiny aj bývalý Majster ligy Jarino Oprala a tomu šípky konečne padali ako mali. Nostalgický postup si vybojoval aj Feri Švihorík, pričom obaja hráči postúpili z čisto nitrianskej skupiny plnej starých šípkarských harcovníkov. Potešil Pali Longauer a jeho prvé miesto v skupine a konečne postup Tomiho Vrbiaka. Sklamal ostrieľaný nitriansky šípkar Juri Hudák, ktorému turnaj vôbec nevyšiel, keď všetci súperi boli nad jeho sily. Neskutočnú šípkarskú formu má mladý Sebko Valný, ktorý opäť zvíťazil v skupine. Dokázal zdolať aj Stanka Kripnera, ktorý sa stal druhým postupujúcim. Absolútne jasný postup si vybojoval Peter Jakubis z Novák a z ťažkej skupiny išiel ďalej aj Števko Bilas. Barážové zápasy tretích miest najlepšie vyšli Vilkovi Hrnčiarovi, Robinovi Gálisovi, Palimu Kunákovi a Mirkovi Čibikovi, ktorí tak doplnili postupujúcu šestnástku. Až na Števka Krupu postúpili cez osemfinále všetci favoriti, ktorý vypadol z ambicióznym a talentovaným Sebkom Valným. Sebkova cesta skončila až vo štrťfinále na šípkach Jarina Opralu, favoriti Jakubis a Kripner poľahky postúpili do najlepšej štvorky, ktorú doplnil prekvapujúco Maťko Krakovský. Kripnerovi šípky chutili a po slabom Jakubisovom zatváraní poľahky postúpil do finále. Druhé semifinále tiež pomerne hladko využil vo svoj prospech Jarino Oprala a prebojoval sa do finále. Finále bolo na výbornej úrovni, chalani sa doťahovali a favorita tu nebolo. Za vyrovnaného stavu 3:3 však rozhodujúci leg vyšiel Kripnerovi, ktorý svoju šancu nepustil z rúk a záverečného víťazného dabla úspešne zasiahol.

Prvoligové kolo sme odohrali bez Vladina Zatka, ktorý mal reprezentačné povinnosti na WDF Europe Cup 2018 v Budapešti a tak sa naskytala otázka, kto využije tento priestor. Z pracovných dôvodov sa nemohol zúčastniť Vladino Rajnoha a zdravotne ešte nebol fit ani Norbi Keszi, takže šance tu boli. Prvý, kto zamakal na plné obrátky bol Triple daddy a bez straty zápasu postúpil priamo. Očakávaný postup Tomiho Kurdiho sa potvrdil tiež a tak do baráže postupoval opäť The jumper. Navrátilec The king samozrejme zvíťazil v skupine a nádherný turnaj odohral aj Martin Rajčáni a títo dvaja šli ďalej priamo. Konečne svoju príležitosť premenil na prvé miesto v skupine aj Juri Valný a prekvapujúco aj Milan Guba. Do baráže postúpil Luki Guba a opäť The junior. Čierny Peter zostal na šípkach The juniora a tak sa po prvý krát nedostal do štvrťfinále. The jumper premenil svoju príležitosť a vyradil Triple daddyho, Rajčo sa držal a hral skvele aj v zápase s Milanom Gubom a chcel ísť do semifinále viac ako jeho súper. Ďalšie dva štvrťfinálové výsledky vyzerajú pomerne jednoznačne a tak do semifinále postúpili bez straty legu The King a Tomi Kurdi. Veru, zápas to bol krásny, i keď napätie a vážnosť zápasu obom hráčom zväzovala ruky, preto bonusmi zápas ovenčený nebol, ale zaslúžene postúpil do finále The king a postaral sa tak o kompletnú výmenu finálovej dvojice v tejto sezóne. Vyrovnaný súboj predviedli The jumper a Rajčo, ale Rajčo využil skúsenosti a o niečo pokojnejšiu hru premenil na finálový postup. Finále neoplývalo bonusovou mannou, ale malo svoje čaro v maximálnom sústredení Martina Rajčániho, ktorý veľmi chcel. The king trošku laxnejším prístupom sa paradoxne dostal na koňa a s väčšími skúsenosťami si vybojoval svoje prvé víťazstvo v sezóne.

Celé kolo bolo organizačne zvládnuté skvele, všetky ligy začali načas a skvelú prácu odviedol aj nový člen nášho registračného tímu Tomáš. Musíme však kriticky pristúpiť k niektorým hráčom, ktorí si nesplnili svoje povinnosti markera a z pozícií, ktoré sú povinné na písanie, odišli z turnaja bez informácie a riešenia. Turnaj nekončí vašim vypadnutím, turnaj končí až po odpísaní zápasu, pokiaľ ste na prvej a druhej nepostupovej pozícií. Samozrejme potrebujeme aj ostatné pozície, ktoré sú na dobrovoľnosti každého hráča a treba priznať, že pokiaľ by na tomto kole neboli dobrovoľníci, zdrží sa priebeh turnaja aj o niekoľko desiatok minút. Preto sme museli pristúpiť k udeleniu dvoch žltých kariet. Aby celý priebeh turnaja prešiel hladko, potrebujeme aj vás všetkých, aj vy ste Nitrianska šípkarská liga, preto sme spoločne takí úspešní. Ďakujeme.

Najbližšie sa stretneme vo štvrtok 4.10.2018. Tentokrát máme ligovú prestávku a hráme prvé kolo Nitrianskeho pohára, ktoré je otvorené pre každého. Body z turnaja nejdú do ligovej tabuľky, je to samostatná súťaž počas celého ročníka pre všetkých bez ohľadu na ligovú príslušnosť. Vstupné sú 3€ a začiatok turnaja je 17:30 hod. Registrácia bude končiť ako vždy 15 minút pred začiatkom, preto prosíme o osobnú alebo telefonickú registráciu do 17:15-17:20 hodiny. Tešíme sa na vás všetkých, veríme, že sa turnaja zúčastníme v čo najväčšom množstve a užijeme si spoločný turnaj. Pekné šípky.

 

Disciplinárne pokarhanie Žltá karta: Juraj Danko, Róbert Danáč

Disciplinárne pokarhanie Červená karta (stop na dve ligové kolá): -

 

 

1. liga

4. kolo

Loading...

PDF

 

finále 1. liga

 

 

 

2. liga

4. kolo

Loading...

PDF

 

finále 2. liga

 

 

 

Liga juniorov

3. kolo

Loading...

PDF


Kalendár steelových udalostí

uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019
uto júl 09 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 09 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner