Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Nitrianska šípkarská liga mala svoju prvú prestávku v sezóne a tak sme mohli spoločne zažiť atmosféru spojeného turnaja, do ktorého sa mohol zapojiť každý. Turnaj nesie názov Nitriansky pohár a my sme boli veľmi radi, že sme mali vo finále zástupcu z nášho regiónu. Ako sa dostal do finále a aké boli jednotlivé zlomové momenty turnaja sa dočítate v tomto vydaní šípkarského žurnálu.

Do turnaja sa zaregistrovalo 46 hráčov a hrali sme na všetkých desiatich terčoch. Práve tento luxusný počet hracích miest, ktoré nám dáva k dispozícií nitrianska šípkarská klubovňa v nádhernom Pube33 na pešej zóne, umožnila hladký a rýchly priebeh turnaja. Na začiatok by sme chceli pochváliť nášho brigádnika Tomiho, ktorý sa skvele zabieha a naberá skúsenosti s administratívou počas priebehu turnaja a takisto aj vás všetkých, ktorí ste po svojom vypadnutí zostali písať ďalšie zápasy tých šťastnejších postupujúcich, ďakujeme.

V prvej skupine zahviezdil náš junior a reprezentant tímu Dart club Nitra juniors Filipko Udvaros, ktorý suverénne porazil dvoch skúsených šípkarských harcovníkov, na postup to však tesne nestačilo, keďže zo skupín postupovali len prvé dve pozície. Obe si uchmatli reprezentanti DC Janíkovce, chlapci Kunákoví. Turnaj chutil aj Jurimu Valnému, ktorému síce nevyšiel nábeh na dvanástu šípku, ale jednoznačne zvíťazil v skupine bez straty legu. Druhé postupové miesto si uzurpoval náš Janko Galbavý. Vladino Košecký trošku prekvapujúco, ale zaslúžene získal prvé miesto v skupine C a do ďalšieho boja postúpil spolu s prvoligistom Olinkom Longauerom. Jediný zástupca nenitrianskych hráčov v ďalšej skupine, Milan Guba, si udržal miesto favorita a ako prvoligista zaslúžene postúpil ďalej. Iskričku nádeje z dobrého umiestnenia v turnaji vykresal aj druhý postupujúci náš Maťko Szakmár. Očakávané víťazstvo v skupine E Tomáša Kurdiho bolo už na začiatku jasné, ale prekvapujúco sa naňho vytiahol Danko Géci a odniesol si tak cenný skalp. Danko udržal chuť víťaziť aj v ostatných zápasoch a preto postúpil ďalej. Bez straty legu zvíťazil aj náš Martin Rajčáni, ktorý hral ako z veľkej prvoligovej knihy. Popri ňom úlohu favorita potvrdil aj Robino Danáč. Cenný skalp si odniesol aj Tomi Jacko, keď využil slabšiu hru Andreja Junga a zdolal tohto skvelého šípkara. Na výkon zo zápasu nenadviazal a tak sa lúčil s turnajom už v základnej skupine. Jasný postup si vybojoval Triple daddy a náš Adamko Bernáth, ktorý sa lepší čím ďalej tým viac. V skupine H vylosoval softvér náročnú skupinu a nečakane už v základnej fáze turnaja zostali sedieť The jumper a Gýbel. Na ich úkor šiel skvelý Marek Hlavatý a namotivovaný Števko Bilas. Osemfinálové zápasy nepriniesli ani jedno prekvapenie a tak všetci favorit postúpili už len na dva krôčky od finále. Valný vyškolil mladého Bernátha, Guba potvrdil svoju dominanciu nad Gécim, Jung vyradil svojho parťáka Hlavatého a náš Rajčo ukončil turnaj Tomimu Kurdimu. Rajčo hral nabudený celý turnaj, hral každú jednu šípku a plné sústredenie udržal aj v semifinálovom zápase proti Triple daddymu, keď sa mu podarilo postúpiť o šípku. V druhom semifinále poľahky postúpil Valný, ktorý hral úžasné šípky počas celého večera a zaslúžene sa dostali do finále najlepší dvaja celého turnaja. Rajča stál postup z jednotlivých zápasov mnoho síl a nedokázal nadviazať na skvelý výkon a nechal tak voľný priebeh Valnému, ktorý si zápas užil naplno. Po dvoch legoch priemer nad 90, nekompromisné zatváranie, opäť pokus o zatvorenie do dvanástej šípky cez tri stoštyridsiatky v rade, pokoj a trpezlivosť nemohli skončiť inak, ako jasným víťazstvom v celom turnaji, gratulujeme.

Veľmi nás tešia noví hráči, ktorí si prišli zahrať a veríme, že ich bude ešte viac a stanú sa aj oni našimi skalnými hráčmi. Najbližšie hráme už tento štvrtok, 11.10.2018 v klasickom trojligovom systéme. Juniori so začiatkom od 16:00 hodiny, druholigisti od 17:30 hodiny a prvá liga so začiatkom po 18:00 hodine. Prosíme hráčov o osobnú alebo telefonickú registráciu maximálne 15 minút pred začiatkom. Tešíme sa na vás všetkých.

 

 

Nitriansky pohár

1. kolo

Loading...

PDF

 

finále

 

 


Kalendár steelových udalostí

uto jún 25 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto jún 25 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv jún 27 @17:00 -
Nitrianska šípkarská 2. liga
pon júl 01 @18:00 -
Nitrianska šípkarská 1. liga: 10. kolo
uto júl 02 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 02 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga
štv júl 04 @17:30 -
6. Nitriansky pohár
sob júl 06
4. Slovenský pohár 2018/2019
uto júl 09 @17:45 - 12:00AM
Senecká šípkarská liga
uto júl 09 @18:00 - 12:00AM
Janíkovská šípkarská liga

Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner