Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Plná šípkarská klubovňa, nádherné počasie, športová atmosféra a priateľská nálada 56 nadšencov tohto športu nás sprevádzala celým šípkarským večerom piateho kola Nitrianskej šípkarskej ligy. Hráči mali svoje ciele, svoje sny a tí najlepší sa k nim priblížili najviac ako bolo možné. Privítali sme nových juniorov, ale aj nových hráčov v druhej lige a prvá liga - poviem vám - tá je neskutočne vyrovnaná a nádherná. Ako zápolili jednotliví športovci sa dočítate práve v tomto vydaní šípkarského žurnálu. Spravte si čas, sadnite pri čajík alebo kávičku a čítajte o priebehu tejto šípkarskej epizódy.

Juniorská liga sa nám rozrástla o troch nových mládežníkov, ktorí sú úplní začiatočníci, ale tento šport ich chytil za srdce ako nás všetkých - vitajte medzi nami chlapci. Čaká vás dlhá cesta - tréningy, skúsenosti, možno zopár prehier, ale potom to príde. Radosť a nové ciele v šípkarskom športe, ktoré budete naháňať a vypĺňať jeden po druhom. Najlepšia štvorka tejto sezóny sa nám už pomaly začína ukazovať ako tá najstabilnejšia a výsledky týchto štyroch chlapcov sú naozaj pravidelne kvalitné. Aj v tomto kole postúpili z prvých pozícií a hneď vo štvrťfinále potvrdili svoje kvality, keď nedovolili svojim súperom uhrať ani leg a zaslúžene postúpili do boja o body priamo medzi sebou. Krásny súboj predviedli Samko Kurucz a Adamko Vindiš, tentokrát so šťastnejším koncom pre Samka a tak sa tešil z postupu do finále. Druhé semifinále už bolo o niečo jednoznačnejšie, keď Filipko Udvaros po krásnom celom turnaji neudržal výkonnosť a Sebko Valný zahral toľko, koľko potreboval a zaslúžene postúpil do finále. Kto je priebežným Majstrom Nitrianskej šípkarskej ligy juniorov, kto je najlepším juniorom v našej lige a kto mal v tomto zápase lepšiu formu, ukázal práve Sebko Valný, keď ovládol celý finálový zápas a pomerne hladko porazil vo finále nabudeného Samka Kurucza, ktorému šípky chutili celé poobedie a hral naozaj veľmi krásne, na Sebka je to však v týchto týždňoch skutočne málo. Pekná práca, chlapci, gratulujeme.

Druhú ligu si prišlo zahrať presne 32 hráčov a tak každý z nich mal istých desať bodov. Z prvej skupiny postúpil favorit Adamko Bernáth a darilo sa už stabilne Vilkovi Hrnčiarovi, ktorý si zaistil priamy postup do osemfinále. V skupine B sa hralo veľmi tesne a boli potrebné dva pomocné zápasy na deväť šípok, ktoré rozhodli o prvých troch pozíciach. Krutý systém nepustil ďalej nováčika Alenku Opralovú, ktorej nestačili na postup ani tri víťazstvá a tesne nepostúpila do svojho prvého osemfinále. Víťazom sa stal prekvapujúco, ale zaslúžene náš Juri Nichta spoločne s Dankom Gécim, ktorý sa začína vracať do svojej niekdajšej výkonnosti a vyzerá to tak, že mu naša liga chutí, čomu sa veľmi tešíme. Martin Hoppan potvrdil konečne pozíciu, na ktorú patrí, a to je víťazstvo v skupine, preto pevne veríme, že sa chytí a bude to pravidelnosť ako v minulých sezónach. Spoločne s ním postúpil ďalej aj Juri Mariš, keď sa mu podarilo vyhrať dôležitý zápas o priamy postup proti Sebkovi Valnému. Piate kolo sa perfektne vydarilo nášmu Tomimu Nagyovi a do osemfinále postupoval z výhodnejšej prvej pozície. Ďalej šiel prekvapujúco aj Jožko Prochászka, no celou klubovňou sa šírila športová atmosféra The Original, ktorému večer naozaj chutil a hral ako z veľkej knihy, preto zaslúžene zvíťazil v skupine. Pomerne prekvapujúco stabilne hrá túto sezónu náš legendárny Janko Galbavý a opäť postúpil ďalej. Skvelú formu potvrdzuje aj zástupca partizánskej šípkarskej školy Pali Buček a nitrianske farby hájil postupujúci Gejza Pereszlényi. Bernáth si udržal formu aj vo vyraďovacej fáze a zastavil Števka Krupu. Na ceste do finále vystavil stopku aj skvelému Marišovi a ťažký zápas ho čakal aj v semifinále proti Nagyovi. Tomi Nagy hral celý čas skvele a aj tento zápas mal byť jeho, Bernáth však prekvapenie nedopustil a zápas otočil vo svoj prospech najtesnejším rozdielom. The Original odštartoval osemfinále víťazstvom nad Hrnčiarom a zastavil aj namotivovaného Szakmára. Prekvapujúco najjednoduchší zápas ho čakal v semifinále, keď postúpil poľahky cez Longauera. Finálový zápas sa veru nezapíše do histórie, keď sa hráči nevedeli chytiť a s veľmi slabučkým priemerom nakoniec vybojoval potrebné body Adamko Bernáth.

V prvej lige si ľahkú skupinu nevyberiete a favoriti sú veľmi kvalitní. Poraziť ich znamená vynaložiť kopec úsilia, energie a sústredenia. V skupinách však svoje papierové predpoklady potvrdili práve favoriti, víťazom v skupinách sa stali Kurdi, ako nasadená jednotka, Zatko a Jung. Predsa len sa našiel hráč, ktorého motivácia bola o niečo väčšia ako tých ostatných a celým večerom ho sprevádzal cieľ zastaviť neporaziteľnosť Vladina Zatka. Reč je o Jurim Valnom, ale zápas v skupine mu proti Zatkovi zatiaľ nevyšiel. Ak by ho chcel poraziť, musel sa teda dostať do ďalšieho zápasu so Zatkom a ten bol jediný možný vo finále. Vo štvrťfinále šlapal za svojim cieľom a nepustil ďalej nášho Maťka Rajčániho, v semifinále absolútne sústredenou hrou vyradil prekvapujúco Kurdiho a tak mu cieľ vyšiel, vo finále čakal na svojho súpera s túžbou, že to bude práve Zatko. Vladino Zatko zastavil vo štvrťfinále Rajnohu a krásny zápas odohral v semifinále proti Triple daddymu, ktorý hrýzol koľko vedel, a že to on vie, vieme aj my všetci. V tomto zápase však Zatko zavrel štyri legy z piatich do osemnástej a tak sa prebojoval opäť do finále. Finálový zápas spĺňal všetky požiadavky, ktoré takýto zápas má mať. Trpezlivosť, napätie, emócie, vysoká kvalita hry, veď Zatko bol po troch legoch na priemere tesne pod stovkou, potom však zabral Valný, ktorý využil menší výkyv Zatkovej stability a dotiahol na 3:2, keď sa zdalo, že Valného cieľ by už mohol byť reálny, veď jeho priemer v tomto okamihu bol cez 75. Zatko však tieto situácie miluje, zabral naplno ako ho poznáme, keďže o takéto prekvapenie na svoj účet neprejavil žiaden záujem. V tomto zápase zatvoril tri legy do osemnástej a jeden do pätnástej a tak Valný svoj cieľ zatiaľ nenaplnil, má tak pred sebou métu, ktorá po tomto ligovom kole zostáva otvorená.

Tento príbeh bol napísaný na základe skutočnej udalosti. Osoby a priebeh neboli fiktívne, preto ak aj vy chcete získať tento zážitok, všetkých vás srdečne pozývame až do finálového zápasu na najbližšom turnaji, ktorý odohráme najbližší štvrtok 18.10.2018 v trojligovom zložení. Juniori so začiatkom od 16:00 hodiny, druhá liga od 17:30 a prvá liga po 18:00 hodine. Koniec registrácie na turnaj je 15 minút pred začiatkom jednotlivých líg osobne alebo telefonicky. Na všetkých vás sa tešíme a veríme, že sa spolu stretneme a prežijeme krásny šípkarský zážitok v spoločnosti priateľov Nitrianskej šípkarskej ligy. Pekné šípky.

 

1. liga

5. kolo

Loading...

PDF

 

2. liga

5. kolo

Loading...

PDF

 

Liga juniorov

5. kolo

Loading...

PDF


Zlatý partner

Strieborný partner

Mediálny partner