Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Ak je k dispozícii vhodná miestnosť, terč pripevnený na stene a hroty šípok naostrené či vyrovnané :-), môže sa začať hra. Postoj a štýl hry má každý hráč rôzny. Hádže sa tromi šípkami, pričom po hodení tretej sa počíta jedno kolo (round). Kolá sa opakujú, pokiaľ niektorý z hráčov nesplní podmienky hry a nevyhrá. Tomuto sa hovorí hra (leg), pričom zápas môže pozostávať z niekoľkých legov.

Existuje mnoho hier a určite aj Vy vymyslíte nejakú tú svoju. Na turnajoch sa hrajú hry zvané X01 (namiesto X možno dať 3, 5, 7, 8, ...) a CRICKET.

X01: ako sa hrá napr. 501. Na začiatku má každý hráč 501 bodov. Po hodení troch šípok, teda po kole, sa hráči striedajú, pričom sa im odčítava hodený počet bodov. Víťazí hráč, ktorý po niektorom hode dosiahne presne 0 bodov (ak hodí pod 0, kolo sa neráta a pokračuje súper). Hra má väčšinou určitú počiatočnú (IN) a/alebo konečnú (OUT) podmienku. Ak je potrebné hodiť dvojitú bodovú hodnotu na začiatku, aby sa začalo počítať, tak je to DOUBLE IN, ak je to potrebné hodiť dvojitú hodnotu na konci pre výhru - DOUBLE OUT (väčšinou hrané). Ak stačí hodiť akékoľvek číslo, tak je to SINGLE OUT. Ak to musí byť dvojnásobok alebo trojnásobok, potom je to MASTERS IN/OUT. Hra je náročná na presnosť a v závere hry aj na stratégiu.

CRICKET sa hrá zväčša na výseče od 15 do 20 a BULL. Ak hráč trikrát zasiahne niektorú z týchto výsečí, výseč je otvorená. Potom sa hráčovi za každý zásah do otvorenej výseče počítajú body, kým ju súper nezatvorí. A zatvorí ju tým, že ju zasiahne aj on tri krát. Hra končí, keď sú všetky výseče zatvorené a vyhráva hráč s väčším počtom bodov. Táto hra je veľmi náročná na stratégiu.

Ak chcete dosiahnuť presnosť a úspechy v tejto hre, veľmi dôležitý je tréning. Kapitolu o tréningu doplníme v priebehu krátkeho času. Momentálne pracujeme s našim najlepším hráčom Milošom Bédym na radách, ktoré sa Vám zídu, dovtedy hádžte do terča, koľko sa Vám sa dá.