Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Šípkarská akadémia

Druhý aprílový víkend sa u našich južných susedov konali turnaje bronzovej a striebornej kategórie pod záštitou svetovej šípkarskej federácie WDF - Budapest Classic (sobota) a Budapest Masters (nedeľa). Juniorských turnajov sa zo Šípkarskej akadémie zúčastnili Marcelko Miklík a Miško Kukučka, tých seniorských zase Adam Bernáth.

Intenzívny šípkarský víkend majú za sebou Samko Kováč, Marcelko Miklík a Miško Kukučka, ktorí sa v sprievode rodičov zúčastnili medzinárodného mládežníckeho turnaja pod záštitou WDF vo Viedni. Okrem súťaže jednotlivcov si chlapci zahrali aj súťaž náhodných dvojíc a tímov. Celkovo boli do turnaja prihlásení hráči a hráčky až zo 17 krajín a slovenskí hráči (10) si svojimi výkonmi vyslúžili úžasnú siedmu priečku v celkovom hodnotení krajín.

IYC malo pomerne mohutnú propagáciu na internete a aj v juniorských šípkarských kruhoch a presvedčili sme sa prečo. Predsa len je pozornosť venovaná čisto juniorom a tomu je celý program prispôsobený – miesto konania, ubytovanie, sprievodné akcie atď. Organizátorom spravila starosti dvojnásobná účasť oproti minulému ročníku (117 juniorov!) a hracie priestory boli na prasknutie. Aj naša nitrianska šípkarská akadémia bola pri tom.

Hľadáte technický šport na zlepšenie koncentrácie, rozvoja motoriky, zábavu a spoznanie nových kamarátov? Skúste s nami šípkarenie a zamilujte sa do šípok ako my. Tréningy pre deti v kategóriách U13 (8-13 rokov) a U18 (14-18 rokov) každý štvrtok 17:30-19:00 v klubovni dvojnásobného Majstra Slovenska v šípkach Dart club Nitra. Info ohľadom tréningov volaj 0903 952 398 Jaroslav Oprala. Tešíme sa na vás.

Prvý juniorský turnaj po pandemickej prestávke si prišlo zahrať šesť chlapcov a boli rozdelení do dvoch juniorských kategórií U13 a U18. Chalani vytvorili skvelú partiu a šípky si užili v rámci osláv Dňa detí. Vyhrávali rôzne vecné ceny a nakoniec krásne športové trofeje.

Postupne spúšťame tréningový proces a jeho súčasti aj pre juniorov. Po úvodných turnajoch ku Dňu detí "Nitra junior open U13" a "Nitra junior open U18" sme pre vás, milé deti (aj tie dospievajúce), pripravili priestor pre pravidelné "prezenčné" šípkarenie medzi vami. Ak sa chcete naučiť sústrediť, zlepšiť svoje pohyby, stretnúť sa s kamošmi, či oddýchnuť si od školy, čítajte ďalej a dozviete sa, o čo ide.

Milé deti, aj tie dospievajúce :-), srdečne vás pozývame na šípkarský Deň detí, ktorý sa uskutoční v utorok 1.6.2021 v našom hracom priestore v Palace bowling OC MAX Nitra. Veríme, že sa zabavíte, spoznáte nových chalanov, prípadne dievčatá a odnesiete si domov ten pravý "prezenčný" pocit zo zábavy. Ak vás úvodná veta zaujala, čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Registrácia do plánovaných súťaží v novom súťažnom ročníku 2020/2021. Pre každého z vás máme v našej širokej ponuke to pravé, bavte sa šípkami spolu s nami počas celého roka.

Milí šípkari, šípkarky, fanúšikovia a podporovatelia šípkarského športu, zapojili sme sa do projektu Fond pre budúcnosť športu Niké, aby sme získali financie potrebné na vznikajúce tréningové centrum pre mládež. Veríme, že sa vám video bude páčiť a podporíte nás tlačidlom Páči sa mi to cez link na video nižšie, aby sme mali šancu získať podporu. Ďakujeme.

link na video

Šípkarský šport v Nitre zažil v pondelok opäť krásny zážitok, keď sa turnaja o Majstra Nitry Základných a Stredných škôl zúčastnilo 35 mládežníkov z deviatich rôznych škôl. Tento turnaj každým svojím ďalším kolom napreduje a záujem žiakov o túto športovú aktivitu stúpa a my, organizátor šípkarských podujatí, Občianske združenie Dart club Nitra, sme veľmi radi tejto perspektíve. Čo všetko sa udialo, sa môžte dočítať v tomto špeciálnom vydaní šípkarského žurnálu.